23 Ocak 2011 Pazar

DOĞUM GÜNÜ


23 ocak 1962-2011


Bugün canım Şule' min doğum günüydü......

Sabahleyin kalabalık bir aile grubu ile bugünü hüzünlü bir şekilde kutladık...Onu andık...

Yazacak çok şeyler var ama bu gece ancak bu kadar yazabiliyorum...


Daha sonra yazacağıma dair benden size söz....
Sağlıcakla kalın..
Alev

8 Ocak 2011 Cumartesi

8 OCAK 2011 CUMARTESİ

Merhaba canım uzun yol dostlarım,

Şimdi yazmak o kadar zor geliyor ki... Ben ne yazayım şimdi size??? Kimden haberler vereyim??? Kimin moralini daha yüksek tutabilmek amacıyla olayları, yaşadıklarımızı basite indirgeyerek anlatmaya çalışayım??? Ne kadar boş herşey... Hayat ne kadar kısa, ne kadar acımasız..
Şule'm bir melekdi gerçek hayatta. Hepiniz bunu biliyorsunuz... Ama, şimdi o gerçek bir melek oldu. Yarın bir hafta olacak onu kaybedeli. 2 ocak 2011 pazar....saat 11.39...Onu kaybettim. Hiç böyle olacağını düşünmemiştim. Buradaki hastanedeki doktorlarımız şansımızın az olduğunu söyledikleri zamanlarda bile onlara inanmak istemedim. Onda öyle bir gayret, irade ve yaşama arzusu vardı ki... Çok zor olacak ama bunu yenecek diye hep düşündüm. Ecmel ile daha çok uzun yıllar bir arada yaşayabilmek için bunu başaracağına inanmıştım. Onunla öyle mutluydu ki... Hastanede yattığımız zamanlarda keyfinin hiç olmadığı günler hayli fazlaydı. Biliyorsunuz. O günlerde kapıyı tıklatıp içeri girenler olduğunda hiç ilgilenmezdi , kim geldi diye bile sormazdı bile. Fakat, günün hangi saati olursa olsun Ecmel kapıyı tıklatıp içeri girdiği anda,
hemen o güzel kafasını yastıktan yukarı kuğu gibi uzatır "Ecoş mu geldi???" diye sorardı. İnanılmaz bir sevgisi vardı ona...Bu yüce sevgi bile bu mel'un hastalığı alt etmeğe yetmedi...Çok üzgünüm..

Geçen gün Şule' nin evinde sokak kapısının önünde yerde bir kağıt gördüm. Portmantonun altında. Birisi bişey düşürmüş diye düşündüm ve aldım tabi. Okuduğumda içim acıdı yine..Yüreğimin içine bir kor düştü sanki... Şimdi size o kağıtta yazılanları aktarmak istiyorum.Şule' ciğim,
Seninle birbirimizi tam tanıyamadık. Ama Ecmel' in sevgisi, ailenin sevgisi, arkadaşlarının, dostlarının ilgileri sevgileri senin ne kadar değerli bir kişiliğe sahip olduğunu gösteriyor.
Bana gelince, tam yeniden özlediğim bir aile yapımız olacağı için çok mutluydum.
Hayatımızda çok büyük bir eksiklik yaratarak bizlerden ayrıldın.
Seni çok seviyorum güzel gelinim, iyi uykular...
Yıktın perdeyi eyledin viran....

Gülsüm anne AYRAL

Yaaaa işte böyle dostlarım. Gülsüm annenin hissettikleri, sıcak, kalabalık bir aile özlemi ancak bukadar güzel ifade edilebilir diye düşünüyorum..

Gülsüm annecim, şimdi bu yazacaklarım sadece benden size...

Bizler o özlediğiniz sıcak aile yapısını zaten Şule ve Ecmel sayesinde bir buçuk yıl önce kurmuştuk. Şimdi bu kalabalık ailede sadece Şule' miz somut olarak aramızda değil. Ama bizler hepimiz Taray ailesi, Balta ailesi olarak daima Ayral ailesi ile birlikte büyük bir aileyiz. Öyle olduk. Sanki yıllardır bir aradaymışız gibiyiz. Hiç birimiz, hiç birimizi yeni bir ailenen ferdi olarak görmedi bu güne kadar. Sımsıkı sarıldık büyük bir aile olarak birbirimize. Tüm bunları Şule ve Ecmel gerçekleştirdi. Artık Şule' yi aramızda göremiyoruz ama hissediyoruz. O hepimizin Şuşu' suydu. Hepimizin güzel Şuşu' suydu. Ama o bizi görüyor, bunu sakın unutmayın. O , bu büyük ailenin dağılmasını asla ve asla istemezdi. Biz artık hep beraberiz. İyi günlerimizde de, kötü günlerimizde de... Bende, Bertan'da,Yalçın'da, Annette'de sizin evlatlarınız. Her ne kadar tanımıyorsanız da; Mert, Aylin, Derya ve özellikle Alp' de sizin torunlarınız. Hani bir şarkı var... BİZ ARTIK AYRILAMAYIZ....

Ecmel ile öyle zamanları paylaştık ki ben bunları şimdi sizlerle paylaşamam. Tüm bunları yaşadıkdan sonra, Ecmel'in bana "ablam" diye sarılışını hissettikden sonra biz nasıl ayrılabiliriz ki??? ASLA. Artık ömür boyu biz beraberiz...Büyük aileniz daima yanınızda olacak Gülsüm annecim. Hiç merak etmeyin.

İşte böyle dostlarım. Yazmak bana da iyi geliyor galiba. Ama sizlerin yazdıklarınızı okumakta çok iyi geliyor..

Önümüzdeki salı günü saat 19.00 dan itibaren Şule' nin evinde duamız olacak.
Aramızda olmayı arzu eden herkezi o gün bekliyoruz. Yine Şule' mizi anacağız...

Şimdilik bu kadar yazıyorum. Herbirinize ayrı ayrı ailem adına , kendi adıma şükran ve teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bize okadar destek verdiniz ki bunu kelimelerle ifade etmem imkansız.. Sağolun, varolun.. Acılı günlerimizde hepiniz yanımızdasınız. Sıcak yüreğinizi, sıcak ellerinizi hep üzerimizde hissediyoruz. Acımızı hafifletmeniz mümkün değil. Ama ortak olduğunuzu hissediyorum. Bu en güzeli.... Sizleri çok seviyoruz....

Sağlıcakla kalın,
Alev Balta


6 Ocak 2011 Perşembe

6 OCAK 2011 PERŞEMBE
Bugün bir tane sabah gazetesi alırmısınız???

4 Ocak 2011 Salı

4 OCAK 2011 SALI

ZOR GÜN...

Bugün, benim için hayatımın en zor günü.. Birazdan Şule'mi almak için Nişantaşı'ndaki rezidansımıza gideceğim.!!! Yalçın ve sevgili Emre orada beni bekliyor olacaklar. Son bir kez 6517 ye bakmak istiyorum... Orada çok şey yaşadık...Unutulmayacak şeyler. Hem Şulem ile, hemde Ecmel ile...Ben artık hem sizlerin hemde Ecmel'in can arkadaşlarının Alev ablasıyım.
Sakın bunu unutmayın. Bugün bana kuvvet dileyin.. Dik durmak zorundayım.
Çok zor...Kardeşi kaybetmek çok zor...
Hepimizin tekrar başı sağolsun.. Levent' te buluşmak üzere...
Alev

2 Ocak 2011 Pazar

4 Ocak 2011 salı, öğlen namazı, Levent camii.....

Ancak bu kadar yazabiliyorum.....

2 OCAK 2011

ÇOK ÜZGÜNÜM......
MAALESEF.....

1 Ocak 2011 Cumartesi

YENİ YIL

Merhaba sevgili arkadaşlarımız ve dostlarımız,

2010 yılında Şule min yaşadığı tüm olumsuzlukları geride bırakmayı dileyerek dün gece ailecek Nişantaşındaki rezidantımızda yeni yılı karşıladık. Birgün önce odamızı süsledik, balonlarımızı astık 2011 i beklemeye başladık.