21 Kasım 2012 Çarşamba

Şule'mizin burs fonu hakkında...

Bu mesajı Pazar günü Facebook'a yüklemiştim. Gelen yorumlarla birlikte buradan da paylaşıyorum.Pazarmobil ile

Merhaba sevgili dostlar ve arkadaşlar,

Çooook uzun zamandır sizlere bu hitap ile başlayan bir şey yazmamıştım.
Aslında bu yazacaklarımı sizlere daha önce duyurmam gerekiyordu ama kısmet bu güneymiş.
Okuyacaklarınız sizlerin de tahmin ettiği gibi Şule'miz ile ilgili.
Biliyorsunuz Şule, Boğaziçi üniversitesinden mezun olmuş ve bir dönem üniversitenin mezunlar derneği olan Bümed’de görev almıştı.


2 Ocak 2011 de Şule'mizi kaybetmemizin ardından Bumed onun adını ölümsüzleştirebilmek için "Şule Ayral burs fonu" adı altında bir fon oluşturdu.

O dönem yapılan bağışlarla bu güne kadar iki kız öğrenci faydalandırıldı.
Bizler Şule'nin yakınları olarak bu öğrencilerin sayılarını arttırmayı, Şule'nin ismini okul bünyesinde ve bu fondan faydalanan başarılı öğrenciler arasında yaşatmak istiyoruz.

Şule'nin eğitimci ruhunu yaşatabilmek için bizlerin bu düşüncesine katkıda bulunmak istemisiniz? Ailecek bizlerin yapabildiklerimize ilaveten bir öğrenci dahi olsa arttırabilirsek ne mutlu bize diyebileceğiz.
Bir öğrencinin burs miktarı 2520Tl olarak Bümed tarafından belirlenmiştir.
Eğer müsaitseniz hepsi!!!! Yok değilse "damlaya damlaya göl olacak" şekilde ödeme yapabilirsiniz. Her türlüsü Bümed tarafından kabul edilmektedir

Belki içimizden bazıları kendi çabaları ile, imkanları dahilinde öğrencilere maddi ve manevi katkılarda bulunuyorsunuzdur.
Belki bazılarımız ise bunu yapmayı arzu ediyor ve fakat gerçek ihtiyacı olan öğrenciyi araştırıp bulabilecek zamana sahip olamıyorsunuzdur. İşte Bümed, gerçek ihtiyaç sahibi öğrencileri okul bünyesinde kendisi tespit etmekte ve yardımlarınız gerçek sahiplerine ulaşmaktadır.

Eğer sizde katkıda bulunmayı arzu ederseniz, Bümed de bizlerle irtibat halinde olan Elvan hanım ile sizi tanıştırmayı organize edeceğim.

Yapmayı düşünebileceğiniz bağışlar için şimdiden hepinize çok teşekkür eder, Şule'mizin güzel ismini yaşatabilmemizde yardımcı olacağınıza inanarak sizlere en başta sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim.

Sağlıcakla kalın.

Formun Üstü

 

Muge Ergin Alev abla bu çok güzel bir haber, bir insanı yaşatmanın en güzel yolu. Ben ilk kez bugün duydum. Bu konuda herkesin girip bilgi alabileceği bir link varsa paylaşabilir misiniz.Ben de kendi çevrem ile paylaşayım
Pazar, 13:25 · 

Aytül Seyhan Dursunoğlu Bu çok güzelll ve anlamlı bir davranış, Müge'nin dediği gibi bir link varsa, hepimiz kendi çevremizle paylaşalım...

·        
Ecmel Ayral T. Garanti Bankası
Boğaziçi Üniversitesi Şubesi (şube kodu 303)
“Şule Tanju Ayral Bursu açıklamasıyla”
TR18 0006 2000 3030 0006 2999 05
Pazartesi, 09:43 · 

·        
Ecmel Ayral Herkese merhaba, Şule'mizin güler yüzünün ve isminin çok sevildiği bir yerde, kendisi gibi kız öğrencilere yardımla hatırlanmasının doğru olacağına karar verdik hep birlikte. Üniversitenin vakfının yöneticisi olan Elvan Zİhnioğlu'nun da destek ve yönlendirmesiyle kendi kendine yeterli bir fon büyüklüğüne ulaşıp her yıl bu fonun nemasıyla burs vermesinin de daha doğru olduğunu düşündük. Yani aslında önemli olan sürdürülebilir bir burs fonunun oluşumu onun için herkes kendi kaynakları ölçüsünde destek verebilir. Alev'ciğim de bu fonun öğrenci seçiminde ve desteğinde bize her zamanki gibi önderlik eder, fonun ablası olur. BÜVAK'tan Elvan Hanım'a elvan.zihnioglu@boun.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Sevgi,seygı ve selamlarımla ve tabii ki teşekkürlerimle, ecmel

·        
Serpil Islar çok anlamlı ve güzel düşünülmüş alev cim link varsa paylaşalım .

Formun Altı