18 Aralık 2010 Cumartesi

18 ARALIK 2010


SÜPER YALÇIN
Merhaba sevgili dostlar ve arkadaşlar,

Bugünkü yazımızın başlığı gördüğünüz gibi SÜPER YALÇIN...Sevgili Yalçın'ımız artık bir madalyayı hakikaten hakketti.. Şule' ye uygulanması planlanan ve daha önce size bahsetmiş olduğumuz ilaç "canım yurdumda" henüz kullanılamadığı için yurt dışından getirilmesi gerekiyordu. Legal olarak getirilebilmesi için de Sağlık bakanlığından izin alınması gerekiyordu. Bunun süresini tahmin edebiliyorsunuz herhalde...
Bunlarla uğraşacak vaktimiz olmadığı ve ilacın en kısa sürede verilmesi gerekliliği karşısında tabiki yapılacak tek şey Yalçın'a müracaat etmekti.

Bu İlaç Almanya'da da eczanelerde satılmıyor. Ecza depolarına sipariş veriliyor ve istenilen eczaneye onlar gönderiyorlar. Fakat reçeteyi gören eczacı ilacın Türkiye' ye gideceğini ecza deposuna söylemiş. İşte problem buradan çıkıyor. Depo , ilacın henüz Türkiye'de kullanım izni olmadığı için "satışı yapamam "diyor. İşte bu evrede Yalçın tüm karizmasını, aklını ve bunun yanında pratik zekasını kullanarak ilacı satın almayı başarıyor. Zamanda çok kısıtlı olduğu için Amsterdam daki ilaç deposu özel kargo taksi vasıtasıyla ilacı Münih'e gece yetiştiriyor. Fakat teslimatı mutlaka eczaneye yapması gerektiğinden ve eczaneler orada da akşam
erken kapandığından Yalçın da o saate kadar eczanede ECZACI HANIM ile vakit geçirerek kargo nun gelmesini bekliyor. Cuma günüde ilaçları salimen hastaneye yetiştiriyor. ..

Bu ağabey' e madalya takılmazda ne yapılır???
Sabahleyin hastanenin onkoloji bölümünden gelen bir görevli ilaçları benden teslim almadan önce 13 kutuyu teker teker açarak tüm şişelerin altlarındaki tarih ve numaraları kontrol etti. Sonrada karşılıklı olarak imza attık, ve ilaçlar teslim edildi. Öğlenden sonrada bu ilaçdan önce
koruyucu başka ilaçları port' a taktılar sonrada bu ilacı. İki saate yakın sürede ilaç bitti.

O zamandan beride aldığı diğer ilaçlar yüzünden devamlı uyku halinde yatıyor. Böylesi daha iyi oluyor. Vakit daha kolay geçiyor sanki böyle.


Şimdi size çok güzel birşey aktaracağım. İki gece önce Şule' nin ING Bank dan arkadaşı Oya telefonla arayıp gelmek istediğini döyledi. Çok sevindik tabi..
Geldiğinde bir de baktık ki elinde kocaman, panter desenli çok güzel poşet var. Bunun içinde mutlaka süper bişey var diye düşündük tabi.. Hoş beş den sonra Sevgili Oya bize panter desenli poşette ne olduğunu ve nasıl yapıldığını anlatmaya başladı.Oya, aşağıda okuyacağınız maili, bankanın IK departmanındaki herkeze yolluyor.Arkadaşlar, Şule Hanım için hep beraber battaniye örüyoruz. Bütün kızlar 10 numara şiş kullanarak biraz kalın ve yumuşak bir yün seçerek 26 ilmek ile prinç desen ( yani 2 yüz 2 ters, iki sıra örüp, sonra tersin üzerine yüz, yüzün üzerine ters) kare olacak şekilde örüyoz. Renk seçimi size ait. Pazartesiye kadar bitirirseniz birleştirmesini ben yaparım.

Ayrıca haftaya kalan yün ve şişleri getirirseniz bankanın çeşitli yerlerinde fotoğraf çekeceğim. (Toplantı odası, masalarınız, 57.Alay, kafeterya, yemekhane gibi)
Erkekleride, yünlerden çile yaparken veya yine örgü örerken çekerim.
Her karenin ucunda biraz ip bırakırsanız bir boncuk ile tutuşturarak adlarınızı yazacağım. Sonra, fotoğraflarla battaniyeyi birlikte yılbaşı armağanı olarak veririz.

Süpeeeeeeeer olacak... İnanıııııııınnnnnnn..

İstenilen zamanda tüm IK cılar en güzel şekilde renkli kutularını örmüşler, örgü örmeyi bilmeyenlere de bilenler öğretmiş. Erkeklerde kız arkadaşlarına yünleri sararken yardım etmişler. Süper bir ekip çalışması. Bundan daha güzelini düşünmek ve uygulamak mümkün değil bizce. Sonrada sevgili Oya, bu rengarenk örgüleri evine götürüyor. Yan yana dizerek masa üzerinde battaniye şeklini veriyor. İki gece başka bir arkadaşıyla bu kareleri birbirine birleştiriyor, sonra yıkayıp, kurutuyor ve bize getiriyor. Ne muhteşem bir dayanışmadır bu???Bu nasıl bir sevgidir???? Bunlar anlatılamaz, ancak yaşanır... Sizler varın düşünün... Tüm bunlar Şule mize nasıl bir dayanma gücü veriyor... İnanılmazsınız arkadaşlar... Ailecek hepimiz, hepinize sonsuz teşekkür ve sevgilerimizi yolluyoruz... Hepinizin ellerine sağlık.. Şahane bir battaniye olmuş.. İçine sevgi katılarak yapılan her şey işte böyle muhteşem olmak zorundadır..

Hepinize sonsuz teşekkürlerimizi sevgimizi y0lluyoruz...Lütfen kabul edin....

Bundan sonraki yazıyı sizlere Şule' nin yazmasını dileyerek bu akşamlık bitiriyorum.

Hepimiz, hepinizi çok seviyoruz.....


Sağlıcakla kalın
Alev Balta
7 yorum:

 1. Sevgili Şule'ciğim,
  Süper Yalçın'ın sevgiyle sana ulaştırmayı başardığı ilaçlar sana şifa olacak buna bütün kalbimle inanıyorum. Sevgi battaniyenide güle güle kullan. Battaniyedeki her ilmiğin seni sevgiyle sarıp her kötü hücreyi yok edeceğinede bütün kalbimle inanıyorum. Ne müthiş bir fikir ve emek Gerçekleştirenlerin ellerine sağlık. Hepinizi sevgiyle öpüyorum.
  Nilgün Yağlı

  YanıtlaSil
 2. Hangi sözçük Yalçın'a olan duygularımı ifade eder bilemiyorum.Türk dünyaya bedeldir.Hafif kalıyor gibi...Neyse Sen de Eczacı hanımı ne kariştırıyorsun,görümceliyin sırasımı şimdi...Bak Alev ziyaretçi yasağını delip geleceğim,Şule'nin İlaçla damarlarına girip lokositlerin hakkından gelecek sevgi battaniyesinin altında Şule ile koyniş koyniş yatacağım.
  Şule hadi canım az kaldı. Güzel günler senin olacak.Bu kadar sevginin olduğu yerde başarmanan imkansız.Seninle beraberiz.Seni seviyoruz.Bütün dualarımız seninle.

  YanıtlaSil
 3. Süper Yalçın'a, süper ING ekibine ne desem yetersiz kalacak... Şulem, bu kadar sevginin, bu kadar dayanışmanın önünde ne lokosit kalır, ne kötü hücre.. Az kaldı canım benim, uyu dinlen ve biran önce iyileş. Günün her saatinde, her duyduğum ezanda ilk aklıma gelen sana dua etmek oluyor.. Allah hepimizin dualarını kabul etsin, en kısa zamanda yine keyifli günlerimize dönelim.. Çok sevgiler, kocaman öpücükler..

  YanıtlaSil
 4. bende bir ING çalışanı olarak IK'daki arkadaşları aradığımda yerlerinde bulamama sorununun kaynağını merak eder dururdum.Ama ne mutlu ki gerçekten İnsan Kaynağı gibi, İnsanca bir uğraşla meşgullermiş. Oya herzamanki gibi hem İnsanlığı hem Yaratıcılığı devreye sokmuş. Eminim bu süreçte bir km taşı sayılacak, verilen moraller.

  YanıtlaSil
 5. Alev,
  Bize boyle uzun haber verdigin icin tesekkurler. ING ve Yalcin'in yaptiklari gercekten olaganustu ama seni de unutmamak lazim.
  Susuma bu ilac cok cok iyi gelecek. Biraz daha dayan benim canim arkadasim.
  Kocaman opucukler.

  Alev A.

  YanıtlaSil
 6. Takdire şayan bir ekip çalışması ve Yalçın abinin iş bitirmesi de oldukça makbule geçmiş.
  Hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Tekrar Allah'dan şifalar ve hepinize de bol sabır ve kuvvet diliyorum.
  Selam ve dua ile...
  Mehmet

  YanıtlaSil
 7. Kitap icin isim onerisi: Sule'nin Battaniyesi!

  YanıtlaSil