26 Ocak 2010 Salı

Essen Chronicles 26 Ocak

Geçtiğimiz haftasonu 2 gün süren kemik iliğini öldürücü kemoyu yedim. İlk gün iyiydim, şimdiyse biraz kösüldüm kaldım. (ne demekse kösüldüm, aklıma bu geldi birden!) Önümüzdeki cuma günü tekrar 5 günlük " conditioning" dedikleri kemo faslı var. Bitince 1 gün ara, haftaya perşembe günü de ağbim Yalçın'ın alacakları kök hücreleri verip transplantasyon gerçekleşecek. Kritik dönem ondan sonraki 2-4 hafta olduğunu belirtiyorlar.
Gene yazacağım.....

15 yorum:

 1. Kocanin hesabi,karsinizda zevcesi Dane kulunuz,
  Ben 4 Subat persembeyi not ettim... Sulenin ikinci dogumgunu olarak ezberledim bilem.

  YanıtlaSil
 2. Köskün Arkadaşım,
  Nefesimizi tutup bekliyoruz.
  Alev'in de dediği gibi, bunlar birkaç ay sonra anı hanemize atılacak ve hep beraber kutlayacağız.
  Sen endişelenme sakın,bu kadar sevenin, havada bu kadar pozitif enerji ile
  mutlaka herşey en iyi şekilde gelişecek.
  Hasretle öperim canım Şuşu'm..
  Ece

  YanıtlaSil
 3. Den sen dörülme,
  Özül, bökül emme kösülme...

  Özbekistan'ın menşur şairi Khal Tungh bu dizelerinde "kösülme" sözcüğünü "Küçülme" anlamında kullanmıştır. Şiirin genel anlamı şöyledir:

  Hemen sen moralini bozma,
  Üzülebilirsin, bükülebilirsin ama küçülme.
  Ben bu konuya çok meraklı olduğum için biliyorum. Senin kullanmana çok şaştım.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 4. kösülmek ailede var ki; hemen herkesten duydum aile içinde. aşkım'ın dediği asıl manasını bilmiyordum ama şu an hissettiğin durum için kullanılırdı.
  sen yine de aşkım'ın dediği gibi sakın kösülme e mi? kösülme ki; geçsin şu 2-4 hafta... haydin koççum benim!

  YanıtlaSil
 5. Ya arada soyle Can Yucel gibi sunturlu bi kufur savurma hakkiniz yok mu, iclerinde turkce bilen var mi?Burda deneseniz blog kapanir mi?

  Bu arada ZARGAN'dan "Conditioning"in anlamina baktim
  "Tavlamak"diyo. Anladilar tabi caninizi acittiklarini simdi tavlamaya calisiyolar.

  Ya da....
  Ya da bu CEK'ip gitmeyen doktorun marifeti mi?

  YanıtlaSil
 6. Tatlım, dert değil, kösülmekte hakkımız, bir dinlenirsin geçer. Yalçın kendine iyi baksın bu arada :-) Az kaldı. Ha gayret. Çook özledim seni. Şu kritik dönemin bir an önce geçsin, Şifa'yla planları ayrıntılandırmaya başladık, çantaları hazırlıyoruz, ona göre. Kocaman öpüyorum...

  YanıtlaSil
 7. Kız Bernev,
  Aşkım'ın mailinden yazan benim : Haldun yani (Khal Tungh)
  Şiiri de uydurdum Şairi de.
  Allah seni ne etsin......
  Sen bunu yesin ya!!
  Sevgiler
  Haldun

  YanıtlaSil
 8. Khal Tungh,
  Alemsin..Yine güldürdün bizi..
  Öyle khal e mi?

  YanıtlaSil
 9. Sevgili Şule,

  sen şimdi kösüldün ya... kedi gibi geçirdin tırnaklarını demektir kemik iliğine...
  ben senin günlüğünden güzel bir komedi senaryosu çıkarırım bu gidişle, döndüğünde düzeltmeleri yaparız, emi :))

  irfan

  YanıtlaSil
 10. Icimi kosulttunuz! Ne cok meraklısı varmıs bu kosulmenin. Bunca yıl herkesin kosuleasi varmıs da bir turlu kosulemiyormus, herkes Sule'nin yazmasını bekliyormus.

  Sule'cim birseyler yazayım diyorum icim fosuluyor.

  Ne zormus hasta yakını olmak!

  Inancım tam Yalcın denen adamın kok hucrelerine ve senin transplantative yetenegine ama ic bu dinlemiyor, fosul fosul fosuluyor.

  Gundelik hayatlarımızı birsey yokmuscasına yasarken, aslında icimize cizikler atılıyor bu kosuldemelerde. Yet, we grow stronger each time and we are so pocking (irlanda sivbesi - kapanmayalım diye) aware of this! Ne mi sacmalıyorum? Birlikte yasadık bunları ne de olsa! Herkes gecer diyor, anı olur diyor ya, her anıdan farklı olacak anılar bunlar! O anılar bizi biz yapanlar!!!!! Kocum be, Sair oldum valla!

  Sevgiler

  Haluk y.

  YanıtlaSil
 11. ulan haldung! alacağın olsun!
  şule yaaa; şuna bi şey de!

  YanıtlaSil
 12. Gülmekten gözümden yaş geldi, kösülmek üzerine bu kadar edebiyat, uğruna yazılan şiirler, süper yani... Ne laf buldun be Şulem, sen bizi güldürdün, Allah da seni ve bizleri güldürsün en kısa zamanda. Senin bahçede, Khal Thung şiirleri dinleyerek katıla katıla gülmeye az kaldı. Çok öpüyorum seni köskün Şuşum:)) hem şair ne demiş; kösül ama üzülme...

  YanıtlaSil
 13. Bu bir çeşit takdim tehir yani, sökülmek demek istemiş, elinden kösülmek çıkmış. Bu bankacıların çok sık yaptığı birşey. Yani yer değiştirme , yani bir çeşit transplantasyon. Kendisini bir işe bu kadar kaptıran başka birini görmedim . Önce hece transplantasyonuyla başlamış işe. Ne diyim helal olsun

  YanıtlaSil
 14. Susucum,
  birtanem..sakin bu kosulmelere aldanma..hersey en guzelinden olacak. Esinle Sifa 'nin cantasinda yer kalirsa belki ben de tikisirim.
  Haldung! Siirine bayildim valla..
  Meltem

  YanıtlaSil
 15. Canım Sulecim, bugun Ayla'dan haberdar oldum blogdan. Alev'in aklına saglık. Salı gunu senin icin dua okumaya basladım. Adak yaptım,okumaya devam edecegim, Pınar'ın annesi de okuyormus. Ablamı da katacagım bu imeceye. Yeter ki sen iyi ol. Yazılarının, Essen gunlerinin takipcisiyim bundan boyle. Insallah cooook guzel, saglıklı, keyifli yasların olacak. Motoru rektifiye edip, taze bir baslangıc yapmak cok ıyı olacak. Seni sevgiyle kucaklıyorum canım.
  Deniz

  YanıtlaSil